Česky lesklokorka lesklá, čínsky lingzhi, latinsky ganoderma a japonsky reishi. Houba, která roste na trouchlivějících kmenech a pařezech zejména v přímořských oblastech Číny a Japonska.

Pro komerční účely je dnes 99% její světové produkce pěstován v pěstírnách. Toaistická medicína houbu využívá jako důležitou ingredienci při výrobě posilujících léků. Reishi je po staletí opěvováno v čínské a japonské literatuře.

V Číně je považována za houbu dlouhověkosti obdobně podobně jako v Japonsku jiná houba - Shii-take. Reishi má schopnost regulovat hladinu lipidů, glukozy v krvi, krevní tlak a byl z ní izolován komplex polysacharidů příznivě ovlivnující imunitní systém. Je proto vhodná pro posílení imunitního systému, zvýšení odolnosti vůči stresu, a dalších potížích, které vzhledem k legislativě raději na tomto místě nebudeme rozepisovat. Byla dokonce použita při výcviku ruských kosmonautů pro zvýšení pracovní kapacity a k rychlejšímu obnovení normálních fyziologických funkcí.

Legislativa EU zatím schválila tyto zdravotní tvrzení:

Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Normální funkce oběhové soustavy
Normální hladina cholesterolu v krvi

Dosah vlastností této zázračné houby je mnohem větší. Její léčebné účinky se využívají již více jak 4 000 let. Je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin a má vysoký obsah železa, selenu a vitaminu B. Reishi obsahuje značné množství aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků.

reishi v e-shopu