Coriolus neboli outkovka pestrá je hodně diskutovanou bylinou. Když před šesti lety vydali Japonci lékařské studie o této neskutečně účinné houbě, Evropská unie pod tlakem farmaceutického lobby okamžitě zakázala její prodej. Dnes je vše trochu jinak.

Po šesti letech se díky Pragonu s.r.o. a nám všem, kteří se účastnili podpisových akcí, podařilo na konci roku 2019 coriolus vrátit na trh.

Vzhledem k nařízení EU o zdravotních tvrzení budeme v následujícím článku opatrní k některým výrokům. I když je to článek, nevztahující se k určitému výrobku, ale je to článek všeobecně k  houbě, zvané Coriolus vercsicolor, česky Outkovka pestrá, čínsky Yun zhi, japonsky kawaratake. V Asii velmi oblíbené a lékařsky užívané houbě. Doporučujeme např. web www.e-byliny.cz kde se dočtete více informací.

Když někdy v roce 2014 zakázali úředníci EU pod tlakem farmaceutického lobby prodej Coriolu, byli jsme svědky hysterie našich úředníků, kteří dělali razie u prodejců a dovozců této houby, jako by se tam prodávaly drogy. Papežštější než papež, jak už to v našich krajích bývá. Ve většině zemí v Eropě se totiž dál prodával.

Po šesti letech se díky Pragonu s.r.o. a všem, kdo se účastnil podpisových akcí na jeho podporu, podařilo na konci roku 2019 coriolus vrátit na trh, aniž by se musel potupně prodávat jako veterinární přípravek pro psy. Na které mimochodem účinkuje podobně. No a abychom opět dodrželi literu zákona, následující tvrzení budou určeny pro zvířata, i když ty účinky na člověka jsou podobné.

Takže hovořím k pejskům -  Coriolus patří mezi nejsilnější přírodní produkty v boji proti nejrůznějším druhům patogenů, jako jsou bakterie, chlamydie, viry, kvasinky, borelie, koky nebo nádorové buňky. Ten mechanismus je velmi složitý a byl to i jeden z důvodů farmaceutických lobbistů, že nedokáží přesně rozklíčovat mechanismy účinků outkovky, proto ji raději zakážou. Nicméně klíč je v imunitním systému, který outkovka posiluje a ten si pak lehčeji se zmiňovanými patogeny poradí.

Více se dočtete na výše zmiňovaných stránkách.   

v e-shopu jej najdete v této kategorii