Hledat zboží

Shiitake 250g
Kód zboží: PRGSHI250
MRL
Dostupnost: skladem
Prodejní cena se slevou
Prodejní cena: 2290,00 Kč
Cena / kg:9160,00 Kč

Shiitake roste v asijských státech s mírným podnebím. Jako potravina s blahodárnými účinky se používá v Japonsku a Číně již tisíce let. Balení 250g je koncipované jako čtyřměsíční dávka.

Shiitake-MRL - 250 g
česky:
houževnatec jedlý, šitake nebo šiitake
japonsky: shiitake
čínsky: xianggu
latinsky: Lentinula edodes  

Domovinou této lupenité dřevní houby s hnědými klobouky červenavého nádechu a bělavými šupinami je Japonsko, Čína a asijské státy s mírným podnebím. Jako potravina s blahodárnými účinky se používá v Japonsku a Číně již tisíce let. První písemné odkazy sahají až k roku 199 n. l. Ve 14. století její vlastnosti popisuje  čínský lékař Wu Jue.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Balení obsahuje 250 g biomasy podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému houževnatci jedlému a je dále umocněn využitím i jeho podhoubí.

Dávkování: balení obsahuje 250 g prášku - jemně mleté biomasy (mycelia i primordia) Lentinula edodes.

Doporučené denní dávkování 1 - 3 g denně.

Každé balení obsahuje dávkovací lžičku, která zarovnaná odměřuje 2 g biomasy. Obchodní balení je koncipovaná čtyřměsíční dávka. Biomasu je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody. Prášek biomasy můžete pohodlněji konzumovat po smíchání s jogurtem, jablečnou šťávou či vodou.

Přípravkek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Další upozornění
Přípravek je registrovaný jako doplněk stravy. Nejedná se o lék. Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Zelené drahokamy