Hledat zboží

Shiitake 90 tablet
Kód zboží: PRGSHI90
MRL
Dostupnost: skladem
Prodejní cena se slevou
Prodejní cena: 590,00 Kč
Cena / kg:

Shiitake roste v asijských státech s mírným podnebím. Balení má 90 tablet, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Jako potravina s blahodárnými účinky se používá v Japonsku a Číně již tisíce let.

Shiitake-MRL - 90 tablet á 750mg
česky: houževnatec jedlý, šitake nebo šiitake
japonsky: shiitake
čínsky: xianggu
latinsky: Lentinula edodes

Domovinou této lupenité dřevní houby s hnědými klobouky červenavého nádechu a bělavými šupinami je Japonsko, Čína a asijské státy s mírným podnebím. Jako potravina s blahodárnými účinky se používá v Japonsku a Číně již tisíce let. První písemné odkazy sahají až k roku 199 n. l. Ve 14. století o ní tvrdí čínský lékař Wu Jue, že tato potravina má uplatnění i jako léčivo u onemocnění horních cest dýchacích, slabého oběhu krve, onemocněních jater, vyčerpání a slabosti, pro podporu energie a prevenci stárnutí.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

V současné době se zaměřují výzkumy na používání dvou extraktů ze shiitake: LEMu a polysacharidu lentinanu, které však už neobsahují široké spektrum dalších aktivních látek jinak běžně přítomných v shiitake a v biomase z ní.

Balení má 90 tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému houževnatci a je dále umocněn využitím i jeho podhoubí.

Dávkování
Obchodní balení 90 tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) Lentinula edodes. Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

Chemické a biologické vlastnosti v jedné tabletě SHIITAKE-MRL (500 mg)
Účinná složka Lentinula edodes – biomasa 500 mg

Aktivní enzymy
bílkoviny 39,9 mg, aktivita glukóza-2-oxidázy 6,3 mU, redukující cukry 16,9 mg, aktivita proteázy 9,1 U, polysacharidy vázané na bílkoviny 148,2 mg, aktivita superoxidismutázy (SOD) 18,9 U, aktivita xylanázy 100 mU, Cytochrom P-450 1,1 nmoles, aktivita peroxidázy 3,7 mU, Cytochrom P-450, reduktáza 13,49 mU,
aktivita lakázy 52,4 mU

Přípravkek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Další upozornění
Přípravek je registrovaný jako doplněk stravy. Nejedná se o lék. Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Zelené drahokamy