Hledat zboží

Smetánka lékařská - Pampeliška kořen mletý 100g
Kód zboží: VMBYL015
World Herbs
Dostupnost: skladem
Prodejní cena se slevou
Prodejní cena: 99,00 Kč
Cena / kg:

Užívá se celá bylina, ale její kořen se účinky často přirovnává k mnohem slavnějšímu žen-šenu

Smetánka lékařská, lidově pampeliška, je jednou z nejznámějších a velmi rozšířenou naší bylinou. Užívá se celá bylina, ale její kořen se účinky často přirovnává k mnohem slavnějšímu žen-šenu, a i když pampelišku nemají příliš rádi zahrádkáři, bylinkáři si jí velmi cení. Pampeliška nesměla chybět v v žádné bylinkářské lékárničce našich babiček.

Doposud schválená zdravotní tvrzení:

Normální funkce močové soustavy
Normální trávení                      
Prebiotikum
Antioxidant
Normální trávení  - stimulace
Normální činnost žaludku a jater
Detoxikace - vylučování

Pampeliška je významný antioxidant a detoxikant. V tradiční lidové medicíně se smetánka užívala pro udržení normálních trávicích funkcí. Podporuje růst nebo aktivitu střevní mikroflóry – působí jako prebiotikum. Smetánka dále podporuje jaterní a žaludeční funkce. Kořen je často součástí bylinných směsí.

Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nemůžeme na těchto stránkách informovat o dalších účincích této skvělé byliny. Nezbývá, než najít tyto informace v odborných publikacícch, na internetu nebo i v našem herbáři.

Doporučené použití:
Jednu čajovou lžičku prášku rozmícháme v malém množství vody, doplníme do 2dl vody a vypijeme. Můžeme osladit např. agávovým sirupem. Užíváme 2x denně.

Bylinné prášky

 

Zelené drahokamy