ANTIOXIDANTY: SCHIZANDRA Čínská celá - wuweizi 50g

Hledat zboží

Vaše objednávky se budeme snažit vyřizovat a budeme je přijímat v průběhu celého prosince. Produkty tradiční čínské medicíny, většinu bylin, část kosmetiky, koření...  budeme vyřizovat rychle. Většina skladů je ale od 21. prosince zavřených, a tak u některých objednávek po 18. prosinci může dojít ke zpoždění a vyřízeny budou až počátkem ledna. Děkujeme za pochopení. Přejeme vám krásné dny blížících se Vánoc.

SCHIZANDRA Čínská celá - wuweizi 50g
Kód zboží: PRAGON0030
PRAGON
Dostupnost: skladem
Prodejní cena se slevou
Prodejní cena: 109,00 Kč
Cena / kg:2180,00 Kč

Také se jim říká plody čistoty. Schizandra patří v TČM mezi nejcennější byliny. Adaptogen, stimulant, detoxikant, je využíván proti únavě, při sportu, při vyčerpání, pro zlepšení fyzického i psychického výkonu. Neobsahuje přitom kofein.

Schizandra čínská patří v tradiční čínské medicíně mezi nejcennější byliny. Adaptogen se silným stimulačním a detoxikačním účinkem je využíván proti únavě, při sportu, při vyčerpání, pro zlepšení fyzického i psychického výkonu. Neobsahuje přitom kofein a povzbuzující účinky má příjemnější a delší než kofeinové přípravky. Po několika dávkách je patrné postupné odbourávání nepřirozené stresové reakce organismu. Klanopraška čínská se dokonce ukázala vhodná fytoterapii astetických a ateticko-depresivních stavů. Její pravidelné užívání navozuje psychickou pohodu. Také se jim říká plody čistoty.

Dávkování
Dle chuti, nejvíce však 5 g denně.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Původ
Domovinou této opadavé dřevité liány je Dálný východ, severní Čína, Korea a Japonsko, kde roste na ohromných plochách. Zralé plody se dvěma ledvinovitými semínky uvnitř se sbírají na podzim. Po sběru se protřídí a suší na slunci.

Účinné látky
Schizandra obsahuje lignany a silice. Ve slupce plodu (oplodí) jsou organické kyseliny, např. citronová, jablečná, vinná, flavonoidy a sacharidy. V semeni se nacházejí mj. volné mastné kyseliny, vitamíny C, E a betakaroteny. Obsahuje schizandrin.

V Číně se wuweizi používá
- k posílení ledvin (doplnění esence);
- k rození tekutin u nedostatku tělních tekutin, spontánním a nočním pocení, chronických průjmech, polucích;
- na zastavení pocení či průjmů;
- proti zapomnětlivosti, nespavosti a pro uklidnění ducha.

Schizandra není vhodná u hypertenze, epilepsie a časného stadia kašle s nachlazením. Plody schizandry mohou vyvolat stahy dělohy, proto se též nedoporučuje těhotným ženám.

Schizandra svými tonizačními účinky doplňuje energii těla, a tak se jí užívá v Číně k zachovávání mladosti a zvyšování sexuální síly. Říká se, že sto dní užívání plodů schizandry pročistí krev, obnoví játra a rozzáří celou bytost.

 

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.

Dávkování

Dle chuti, nejvíce však 5 g denně.

Obsah balení 50 g celých plodů.

Účinné látky:

Schizandra obsahuje lignany a silice. Ve slupce plodu (oplodí) jsou organické kyseliny, např. citronová, jablečná, vinná, flavonoidy a sacharidy. V semeni se nacházejí mj. volné mastné kyseliny, vitamíny C, E, betakaroteny, schizandrin.

V této nemleté podobě je určena zejména příznivcům celé krásy plodů, je vhodná zejména pro pečení a dlouhé vaření,

neboť podrcením či pomletím se zpřístupní obsah celého - jinak velmi pevného - semínka, které je zdrojem volných mastných kyselin, vitamínů C, E a betakarotenů.

 

Zelené drahokamy