Hledat zboží

SHIITAKE MRL 250g
Kód zboží: PRGSHI250
MRL Mycology Research Laboratories, Ltd.
Dostupnost: skladem
Prodejní cena se slevou
Prodejní cena2290,00 Kč
Prodejní cena bez DPH1991,30 Kč
Cena / kg:9160,00 Kč

Shiitake roste v asijských státech s mírným podnebím. Jako potravina s blahodárnými účinky se používá v Japonsku a Číně již tisíce let. Balení 250g je koncipované jako čtyřměsíční dávka.

Shiitake-MRL - 250 g
česky:
houževnatec jedlý, šitake nebo šiitake
japonsky: shiitake
čínsky: xianggu
latinsky: Lentinula edodes  

Domovinou této lupenité dřevní houby s hnědými klobouky červenavého nádechu a bělavými šupinami je Japonsko, Čína a asijské státy s mírným podnebím. Jako potravina s blahodárnými účinky se používá v Japonsku a Číně již tisíce let. První písemné odkazy sahají až k roku 199 n. l. Ve 14. století její vlastnosti popisuje  čínský lékař Wu Jue.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

V současné době se zaměřují výzkumy na používání dvou extraktů ze shiitake: LEMu a polysacharidu lentinanu, které však už neobsahují široké spektrum dalších aktivních látek jinak běžně přítomných v shiitake a v biomase z ní.

Balení obsahuje 250 g biomasy podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému houževnatci jedlému a je dále umocněn využitím i jeho podhoubí.

Dávkování: balení obsahuje 250 g prášku - jemně mleté biomasy (mycelia i primordia) Lentinula edodes.

Doporučené denní dávkování 1 - 3 g denně.

Každé balení obsahuje dávkovací lžičku, která zarovnaná odměřuje 2 g biomasy. Obchodní balení je koncipované čtyřměsíční dávka. Biomasu je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody. Prášek biomasy můžete pohodlněji konzumovat po smíchání s jogurtem, jablečnou šťávou či vodou.

Chemické a biologické vlastnosti v jedné tabletě SHIITAKE-MRL (500 mg)
Účinná složka Lentinula edodes – biomasa 500 mg
Pojiva žádná

Aktivní enzymy
bílkoviny 39,9 mg, aktivita glukóza-2-oxidázy 6,3 mU, redukující cukry 16,9 mg, aktivita proteázy 9,1 U, polysacharidy vázané na bílkoviny 148,2 mg, aktivita superoxidismutázy (SOD) 18,9 U, aktivita xylanázy 100 mU, Cytochrom P-450 1,1 nmoles, aktivita peroxidázy 3,7 mU, Cytochrom P-450, reduktáza 13,49 mU,
aktivita lakázy 52,4 mU

Přípravkek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Zelené drahokamy