TĚLOVÉ BALZÁMY: YBE Krém

Hledat zboží

YBE Krém
Kód zboží: PRGN0023
PRAGON
Dostupnost: skladem
Prodejní cena se slevou
Prodejní cena: 150,00 Kč
Cena / kg:

Speciální krém, ve kterém se snoubí prastaré zkušenosti Orientu s moderními poznatky kožního lékařství. Číňané jej používali na popáleniny, dnes má široké pole využití, jako na ekzémy, akné, či hojení jizev.

Složení: Základem receptury krému YBE je starý prostředek na záněty sliznic a kůže, který se předával v jihočínské lékařské rodině od doby dynastie Ming. Mezi hlavní složky patří oddenek niťolistu čínského - Coptis chinensis, který obsahuje berberin, látku blížící se svým účinkem mnohým širokospektrým antibiotikům. Působí například na hemolytického streptokoka - původce zápalu plic, na kmeny Neisseria meningitidis původce zánětu mozkových blan, na stafylokoky způsobující kožní infekce ale i na celou řadu baktérii způsobujících průjmy a střevní choroby. Dokonce je účinný i na bakterie Antraxu a mykobakterie tuberkulózy! Působí však i na viry chřipky a mnoho druhů plísní, a to zejména kožních.

Další složkou krému je slavná pryskyřice borneolum získávaná z tropických borovic rodu Dryobalanops aromatica. Od starověku je hojně užívána na léčbu nejrůznějších kožních vředů včetně svrabu. Tišivý účinek bylin podporuje i čistěný přírodní síran sodný obsahující i vápník a hořčík. Rostlinné složky tohoto přípravku doplňuje i kořen reveně dlanité - Rheum palmatum - jedné příbuzné naší reveně kadeřavé - Rheum rhabarbarum. Zatímco my si pochutnáváme na koláčích z řapíků reveně je orientální rostlina tohoto druhu uznávanou léčivkou, a to hned v několika směrech. Nejenže zlepšuje trávení a léčí zácpu, podporuje i krevní oběh a působí proti horečkám. Při zevním užití je účinná proti zlatým stafylokokům, staví krvácení, tiší záněty a podporuje hojení ran.

V krému je i výtažek z rostliny Isatis tinctoria, který s oblibou používali staří malíři - vyráběla se z něj indigová modř, ve starověku se z ní vyrábělo modré barvivo.  Rostlina samotná patří mezi léčivky tradiční čínské medicíny a má antimikrobiální i antivirové účinky, které se uplatňují při zevním i vnitřním užití.

Použití
Všechny rostlinné i minerální složky krému se nejprve louhují v lázni nejjemnějšího sezamového oleje a pak se mísí se masťovým základem. Vzniká tak příjemný slabě mastný krém, který má široké užití. V Číně byla původní receptura nejčastěji používána na léčbu spálenin, a to od mírného ožehnutí plamenem nebo zranění horkými železnými nástroji až po těžká popálení. Výhodou je bezprostřední úleva od bolesti i všeobecné tišíci účinky na kůži a neocenitelné je výrazné snížení tvorby jizev. Krém lze rovněž užít na masáž již starších jizev nebo i nedávných, kde působí preventivně proti kontrakcím a stahování, změkčuje a zvláčňuje kůži a vrací jí její odolnost.

Pro své antiinfekční vlastnosti působí tento prostředek velmi dobře i na ranky po pobodání hmyzem, komáry, ovády, klíšťaty, kde rány dezinfikuje, působí proti svědění a podpoří zhojení. S dobrým efektem je využíván všude tam, kde je třeba zklidnit zarudlou, svědící kůži jako jsou okolí bércových a jiných vředů a ran. Výborně působí i na dětskou kůži, kde po popálení působí až zázračně proti jizvám. Osvědčil se i na léčbu seboroického ekzému, zvláště šupinatění a svědění a lze jej užívat i preventivně. V době, kdy se ještě nevytváří nažloutlé hnisavé skrusky je také nejúčinnější, ale i v pokročilé fázi stav dokáže zlepšit. Léčí zkrátka veškeré pocity svědění na kůži a též pomáhá na zhrublou kůži na nohách.

YBE lze rovněž dobře uplatnit u typického akne se zarudlými vřídky a zejména na hojení jizev po rozsáhlejších výsevech, kde se uplatňuje i jeho antimikrobiální působení. Rovněž v případě výkyvů kvality pokožky a výsevu vyrážek v souvislosti s menstruačním cyklem se tento prostředek prokázal jako nepostradatelný na zklidnění kůže a zlepšení vzhledu. Zdá se, že je tato receptura účinná i u pigmentací po opakovaných zánětech, kde prosvětluje kůži. Zatím nebyl zcela potvrzen účinek u vitiliga, což je nemoc kůže projevující se bílými skvrnami s chybějící pigmentací. Hlavní působnost tohoto krému tedy spočívá ve zklidnění zarudlé a svědivé kůže, kde výrazně tiší svědění i zánět.

Zkušenosti
Z praxe lze uvést případ těžkého ekzému pacientky pod terapií autovakcínami. Pacientka byla postižena suchým typem ekzému, kde kůže často praskala a krvácela. Bylo nutné vynechávat léčbu kortikoidními mastmi, kdy se ekzém rychle a výrazně zhoršoval a postižená nemohla chodit s neovázanýma rukama. Krém YBE nejenže vyléčil jizvy poškozené a popraskané kůže, ale došlo i k vymizení svědění a kůže se celkově zlepšila a posílila. YBE je k dostání rovněž ve formě olejíčku, který je 5x koncentrovanější oproti krému. Krém má ale zase výhodu snadnější aplikace a pomaleji vysychá.

Upozornění
YBE není vhodný pro aplikaci přímo do krvavých ran nebo dokonce na jejich zakrytí. Nehodí se rovněž na vnější poranění typu modřin, naraženin nebo na otoky. Nepomůže u bolestí kloubů zhoršujících se za chladu. I když alergie na tento krém dosud nebyla pozorována, začínáme u alergiků vždy jen na malé plošce kůže například v lokti, a teprve po dvou až třech dnech pokračujeme na větší plochy.

 

Zelené drahokamy