DUŠEVNÍ ZDRAVÍ RELAXACE: Achiote - Bixa orellana 1000g
košík je prázdný
Produkty
Hledání - Kategorie
Hledání - Kontakty
V článcích
Achiote - Bixa orellana 1000g
Kód zboží: SPS244m1000
Dostupnost: 1 - 3 dny
Prodejní cena se slevou
Prodejní cena: 1049,00 Kč
Cena / kg:1049,00 Kč

Díky obsaženým látkám byla achiote užívána v Jižní Americe ještě dávno před objevením Ameriky Evropany.

Achiote (Annato) je amazonský keř nebo nevelký, silně rozvětvený strom, dorůstající 5 - 10 metrů. Díky léčivým látkám, obsažených v této bylině, byla achiote užívána v Jižní Americe ještě dávno před objevením Ameriky Evropany. I dnes tam má významné místo díky příznivým účinkům na organizmus. Semena plodů této byliny se používají k výrobě žlutooranžového barviva. Toto barvivo se používalo ke zdobení těla, barvení vlasů. ale i do potravin jako náhražka za drahý šafrán

Bohužel díky nařízení Evropské unie nemůžeme poskytnout konkrétní informace. Bylinu nabízíme jako botanický nebo sběratelský materiál, či surovinu pro další zpracování.

Tradiční dávkování: 8–10 listů (cca 5 g) suché byliny vložíme do jednoho litru studené vody a přivedeme k varu. Povaříme zhruba 10 minut a scedíme. Popíjíme 3× denně jeden šálek.

Vzhledem k nejasnému působení na metabolismus cukrů (hypo- i hyperglykemický efekt) se nedoporučuje achiote diabetikům! Nesmí jej užívat ani děti do tří let a těhotné ženy - ty kvůli možné kontrakci děložního svalstva.

Země původu: Peru

Surovina pro další zpracování

Zelené drahokamy