Objednávku můžete udělat v EUR i českých korunách (převádíme pak na EUR ve středním kurzu ČSOB). Pokud ale budete platit platební kartou, je lepší udělat objednávku v EUR a hlavně - při převodu je pro vás výhodnější zvolit platbu v EUR. Pokud zvolíte koruny, banka vám převede vaši platbu v nižším (nákupním) kurzu. Příklad: uděláte objednávku za 2000,- Kč. Řekněme, že kurz ČSOB je pro den vašeho nákupu: Nákup: 24,806 Kč/1 EUR, prodej 26,168 Kč/1 EUR, střed 25,487 Kč/1 EUR. Pokud uděláte objednávku v EUR a hlavně ji pak v této částce zaplatíte, bude vás to při objednávce za 2000,- Kč stát 78,47 EUR. Pokud uvedete při placení údaj 2000,- Kč, banka vám to převede v nižším kurzu a bude vás to v ten den stát 80,63 EUR.

Přepínač měny je na stránkách v horní části uprostřed. Udělejte objednávku v EUR a hlavně v EUR zaplaťte. Pak ta částka bude cca rovna nebo blízko střednímu kurzu ČSOB. U dobírky je to v tomto případě jedno, vždy pak fakturujeme v EUR ve středním kurzu, ať uděláte objednávku v Kč nebo v EUR. Totéž platí pro převod mimo platební bránu, kde vám pak vystavujeme fakturu v EUR. Podle našeho příkladu by to bylo těch zmiňovaných 78,47 EUR.

U objednávek nad 2500 Kč,- (cca 100 EUR) je poštovné do Zásilkovny zdarma 

------------------------------

Nejde vám přepnout na stránkách měna - Koruny na EURa? Malou chvíli vyčkejte. Klikněte na změnu měny a počkejte, až si systém přeindexuje ceny podle aktuálního kurzu - trvá to cca 1 - 2 sekundy.

------------------------------

Jak rychle dostanete objednané zboží? Nejrychleji při volbě pobočky Zásilkovny ve vašem okolí. Zboží je u vás zpravidla do druhého až třetího dne od odeslání. Kurýr do ruky dopravuje zpravidla třetí až čtvrtý den. Zboží, které máme na skladě, 

odesíláme do druhého dne. Pokud není zboží skladem, hned po naskladnění, které může trvat 1 - 3 dny. 

------------------------------

Vrácení DPH firmám - pokud jste na Slovensku plátci DPH - uvedete DIČ, a do poznámky uvedete, že požadujete vrácení DPH v režimu reverse charge, DPH vám po ověření v registru plátců, pošleme zpět, nebo při platbě mimo platební bránu, rovnou vystavíme fakturu bez DPH. Musíte si o to ale požádat - nejlépe v poznámce. To, že uvedete DIČ pro nás ještě není impulzem k fakturaci bez DPH. Samozřejmě u společností a firem, které u nás objednávají pravidelně už víme, jak fakturovat i bez poznámky.